Avşa

Avşa için 26 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Avşa Adası

Avşa Hakkında
İDO Avşa Seferleri
Tekirdağ Avşa Feribot Seferleri
Avşa Adası Feribot Seferleri
Avşa Adası Ne Yapılır
Avşa Adası Plajları
Paşalimanı Adası
İzmir'den Avşa Adası'na Nasıl Gidilir
Ankara'dan Avşa Adası'na Nasıl Gidilir
Avşa Adası Ne Yenir Ne İçilir
Avşa Adası Gezilecek Yerler
Avşa Adası Ne Zaman Gidilir
Avşa Altınkum
Avşa Adası Nerede
Avşa Yiğitler Köyü
Erdek Avşa Feribot Seferleri
Avşa Adası Çınar Plajı
Avşa Adası Karadut Plajı
Avşa Adası Tavşanlı Plajı
Avşa Adası Gece Hayatı
Avşa Köyleri
Avşa Türkeli Köyü
Avşa Adası'na Nasıl Gidilir
Avşa Yiğitler Köyü Pansiyon
Avşa Adası
Ekinlik Adası
Avşa Tatil
Avşa Adası Alışveriş
Avşa Konaklama
Avşa Adası BADO Deniz Taksi
Avşa Adası Tarihi

 

Avşa Adası (diğer ismiyle Türkeli Adası), Güney Marmara’nın en canlı ve hareketli tatil beldelerinden biri. Kuzey Ege’deki tatil beldelerinin aksine deniz, kum, güneş keyfi ile birlikte renkli bir gece hayatı da sunan Avşa’nın eğlence mekanları hatırı sayılır bir üne sahip. 

Feribotlarla İstanbul’dan yaklaşık 3 saatte, Erdek’ten yaklaşık 2 saatte varılabilen Avşa Adası, Marmara Adaları olarak bilinen takım adalar içinde yer alıyor. İrili ufaklı toplamda 14 adet olan adalar arasında yerleşimin olduğu yerler ise; Marmara, Avşa, Paşalimanı ve Ekinlik. 

Avşa Adası Plaj ve Günbatımı

Marmara Adaları arasında kuşkusuz en çok ziyaretçi çeken ve turistik değeri en yüksek ada olan Avşa, 1960’lı yıllardan itibaren Erdek ile birlikte Türkiye’de turizm anlayışının oluşmasında ve gelişmesinde büyük paya sahip. 

Feribotların yanaştığı iskele ve çevresi aynı zamanda Avşa Adası’nın en merkezi noktası. Avşa otelleri, Avşa pansiyonları, Avşa apartları, kilometrelerce uzunluktaki Avşa plajı, eğlence mekanları, marketler ve lunapark bulunan merkeze Köyiçi de deniyor. 

Avşa Adası merkez ile birlikte adanın diğer yoğun ilgi gören noktası Yiğitler Köyü. Turistik bir köy olan Yiğitler’de, pansiyon ve küçük otel şeklindeki konaklama seçeneklerine kafe, restoran, şarap evi gibi mekanlar eşlik ediyor. Avşa Adası’nın merkezi ile aynı şekilde Yiğitler Köyü de plajıyla ünlü ancak merkezdeki gibi gece kulübü ve benzeri eğlence mekanları burada bulunmadığı için burası daha sakin. 

Avşa Adası Yiğitler Köyü

Avşa Adası’nın merkezi ve Yiğitler Köyü dışında adada bu iki yer kadar kalabalık başka yerleşim alanı bulunmazken çoğu birbirinden farklı koylara konumlanmış turistik tesislere ve mekanlara rastlanıyor. 

Yaz tatilleri için tam bir cennet olan Avşa Adası kışları ise sessizliğe bürünüyor. Sürekli açık olan birkaç otel, pansiyon, mekan ve az sayıdaki yerleşik halk dışında adada kimse kalmıyor. Avşa Adası’na tüm yıl feribot işliyor olsa dahi özellikle kışları hava koşullarından dolayı sık sık iptaller yaşanabiliyor. 

Osmanlıdan, Rumlara, Araplardan, İngilizlere kadar pek çok farklı kültüre ve uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Avşa’da tarihi kalıntılar tahrip edildiği, çalındığı veya farklı müzelere götürüldüğü için günümüzde adada yoğun bir tarihi doku yok ne yazık ki. 

Avşa Ekinlik Adası

Avşa Adası’nda en çok ziyaretçi çeken plajlar ise Altınkum, Çınar, Tavşanlı ve Karadut plajları. Merkezdeki belediye binasının önünden hareket eden minibüsler Avşa koylarının çoğundan geçiyor. Adada bulunan çoğu koyda yeme-içme, şezlong-şemsiye imkanları sunan mekanlar mevcut. 

Avşa merkezinin kuzey batısında bulunan Ekinlik Adası, Recep Tayyip Erdoğan’ın tatillerini burada geçirmesiyle birlikte ünlenmiş, küçük bir ada.  Az sayıda pansiyonun bulunduğu adaya teknelerle ulaşılabildiği gibi açık havalarda Avşa’dan yüzerek dahi varılabiliyor. avşa adası hakkında  avşa adası tatil  avşa tatili  avşa adası detaylı bilgi 
Bu Konuya Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 

Henüz Yorum Yapılmamış.

Avşa Makalelerinden Seçmeler
Avşa Butik Otel Tavşanlı Plajı Kalabalık Mı Avşada Tatil Yapılır Mı Türkeli Köyü Nerede
Tavşanlı Plajı Kalabalık Mı Avşada Denize Girilir Mi Avşa Denizi Nasıl Avşa Butik Otel Avşa Adasında Neler Yapılır
Avşa Adası Denizi Nasıl Avşa Adası Denizi Nasıl Avşa Adası İzmir Avşa Adası Kaç Km.
Avşa Adası Deniz Suyu Sıcak Mı Avşa Adası Detaylı Bilgi Altınkum Plajı Sakin Mi Tavşanlı Plajı Taşlı Mı
Avşa Adası Plajları Avşa Adası Tavşanlı Plajı Altınkum Plajı Taşlı Mı Avşa Adası
Avşa Önemli Başlıklar

Balnet Oteller Musait.net OtelPlus Pansiyon İş İlanları