Avşa

Avşa için 37 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Avşa Tatil

Avşa Hakkında
İDO Avşa Seferleri
Tekirdağ Avşa Feribot Seferleri
Avşa Adası Ne Yapılır
Avşa Adası Plajları
Avşa Adası Feribot Seferleri
Paşalimanı Adası
İzmir'den Avşa Adası'na Nasıl Gidilir
Ankara'dan Avşa Adası'na Nasıl Gidilir
Avşa Adası Ne Yenir Ne İçilir
Avşa Adası Gezilecek Yerler
Avşa Adası Nerede
Avşa Adası Ne Zaman Gidilir
Avşa Altınkum
Avşa Yiğitler Köyü
Avşa Adası Çınar Plajı
Avşa Adası Karadut Plajı
Avşa Adası Tavşanlı Plajı
Avşa Adası Gece Hayatı
Avşa Köyleri
Avşa Türkeli Köyü
Avşa Adası'na Nasıl Gidilir
Erdek Avşa Feribot Seferleri
Avşa Adası
Ekinlik Adası
Avşa Yiğitler Köyü Pansiyon
Avşa Tatil
Avşa Adası Alışveriş
Avşa Adası BADO Deniz Taksi
Avşa Konaklama
Avşa Adası Tarihi

 

Marmara Denizi'nin güneyinde, Marmara Adaları içinde yer alan Avşa, Erdek'le birlikte 1960'lı yıllardan itibaren Türkiye'de tatil anlayışının oluşmasında ve gelişiminde büyük paya sahip olan turistik noktalardan biri. 

Avşa Adası'nın uzun yıllardır tatil açısından bu kadar popüler olmasındaki sebeplerin başında İstanbul'a olan yakınlığı geliyor. Yaz aylarında artan arabalı feribot seferleriyle İstanbul'dan, Avşa'ya yaklaşık 2 saat 45 dakikada ulaşmak mümkün. İzmir veya Bursa yönünden gelecek olanlar ise Erdek'ten hareket eden feribotlarla Avşa'ya yaklaşık 2 saatte varabilirler. 

Avşa Adası ve Deniz Genel Görünüm

Avşa Adası, özellikle yaz tatili tutkunları için ideal bir seçenek. Eksiksiz bir yaz tatili için gereken deniz, kum, güneş üçlüsünü en muhteşem halleriyle ziyaretçilerine sunan ada, Haziran ve Ağustos ayları arasında tabiri caizse dolup, taşıyor. Kışları ise adada sadece tüm yıl açık olan birkaç tesis ve restoranla birlikte yerleşik halk kalıyor. 

Feribotun Avşa'da yanaştığı batı kıyılarındaki liman ve çevresi aynı zamanda adanın en merkezi ve hareketli noktası. Limanın bulunduğu kumsalı kordon yolunun ardından Avşa otelleri, yazlıklar, Avşa pansiyon ve Avşa apartları çevreliyor: Tesislerin geneli uygun fiyatlı pansiyon ya da apart şeklinde. Az sayıda havuzlu ve büyük ölçekli oteller de bulunuyor. Köyiçi olarak da tabir edilen ada merkezinde konaklama tesisleriyle beraber lunapark, kafe, bar ve gece kulübü alternatifleri de mevcut.

Avşa Plaj ve Deniz Günbatımı

Avşa Adası tatil yerleri arasında merkezden sonra en popüler nokta merkezin tam zıttı yönünde yer alan ve merkeze yaklaşık 2 km mesafedeki Yiğitler Köyü. Burası özellikle yaz aylarında ada merkezindeki kalabalıktan kaçmak isteyenler için oldukça uygun bir alan. Plajıyla ünlü olan turistik köyde Avşa Yiğitler Köyü pansiyon, otel, apart, kafe, restoran ve şarap evi gibi işletmeler bulunuyor. Konaklama tesislerinden bazıları müşterilerini ücretsiz olarak merkezdeki limandan alıp, limana bırakıyor. 

Avşa Adası için önemli olan bu iki alan dışında kıyılarının neredeyse tümü kumsal olan adanın ıssız koylarını ziyaret edebilirsiniz. Merkezden hareket eden minibüslerle veya aracınızla ziyaret edebileceğiniz bu koyların çoğunda şezlong, şemsiye, yiyecek ve içecek hizmeti sunan en az bir işletme bulunuyor. Bazılarındaysa hiçbir şekilde yerleşim yok. 

 avşa adası  avşa adası tatil  avşa pansiyon  avşa adası pansiyon  avşa apart  avşa adası apart  avşa otelleri  avşa adası otelleri 
Bu Konuya Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 

Henüz Yorum Yapılmamış.

Avşa Makalelerinden Seçmeler
Avşa Adası Plajları Avşada Ne Yenir Avşa Adasına Ulaşım Avşada Denize Girilir Mi Avşa Denizi Nasıl
Avşa Nasıl Bir Yer İstanbuldan Avşaya Nasıl Gidilir İstanbul Avşa Adası En Kestirme Yol İstanbuldan Deniz Yoluyla Avşa Adasına Nasıl Gidilir
Avşa Adasında Ne Yemeliyim Yiğitler Köyü. Avşa Adası Plajları Avşa Adası
Avşa Adası Köyleri Avşa Adası Damak Tadı Avşa Adasının Meşhur Yiyeceği Yiğitler Köyünün Nesi Meşhur
Avşa Adası Lezzetleri İstanbuldan Avşa Adasına Nasıl Gidilir Avşa Adası Köyleri Avşa Adasına Nasıl Gidelim
Avşa Önemli Başlıklar

Balnet Oteller Musait.net OtelPlus Pansiyon İş İlanları